HAYATIN RENKLERİ

HAYATIN RENKLERİ

Hayatın Renkleri

 

Hayatın, kendi içindeki farklı-renklerin-zıtlıklarını, zıtlıkların-uyumunu; içindeki-benzerliklerini, ve benzerliklerin-çatışmasını nasıl harmanlayıp da insana sunduğunu ve insanın nasıl bu döngüde kaybolup gittiğinedir merakım. Farklı hayatların içinde olsalar bile farklı renklerin, bir araya geldiklerinde nasıl bir ahenk yaratmaya ve bundan bir mutluluk ortaya çıkarmaya çalıştıklarını anlamaya çalışıyorum.

İnsanın çabası hep mutluluk yaratmak mıdır? Ve mutluluğun sırrı farklılıkların uyumunda ise insan ömrünün çoğu neden farklılıkların çatışmasıyla tükeniyor? Aynı zamanda insan aynılıktan ve aynıları yaşamaktan çok kolay sıkılıyorsa, benzerlikler de bir süre heyecanını yitiriyorsa ve insan ne aynılarda ne farklılarda mutluluğu bulamıyorsa neden sürekli mutluluğu arıyor?

Elmanın yarısını bulmak imkansızda ondan mı? Buldum zannedenler de bir süre sonra tam olmadıklarını anladıklarından mı yoksa? BÜTÜN, BİR KERE PARÇALANDIĞINDA BİR DAHA ASLA AYNI TAM OLAMAYACAĞINDAN MI?

Tıpkı bir camın kırıldığında paramparça olması gibi mi hayat? O parçaları ne kadar bir araya getirseniz bile bir daha asla aynısı olamayacağı gibi mi? O zaman bir birini tamamlayan yarılar hiçbir zaman olamayacaktır, her bir yarım artık kendi içinde bir bütündür, kendi özellikleriyle tamdır ve farklıdır.

Gülay Pala KIŞLAK – Mayıs 2008 - İstanbul

© 2012 İndigo Sağlık & Danışmanlık - Her hakkı saklıdır.
A : Dragos Orhantepe Mah. Orhangazi Cad. No: 23 Kartal - İSTANBUL
T : 0 216 399 96 27 - F : 0533 816 67 21 - info@indigodanismanlik.com
Obisis Design and Programming
Sitemizde NLP, EFT, Time Line Terapi tekniklerine ait yapılan paylaşımlar, yalnız BİLGİ amaçlıdır. Tekniklere ait bu bilgiler, Tıp biliminin UZMANLIK ALANLARININ ve bu alanlardaki UZMAN DOKTORLARIN yerini ALAMAZ! Bu bilgiler, hiç kimseye TEDAVİ AMAÇLI UYGULAMA YAPMA YETKİSİ VERMEZ! İNDİGO Eğitim&Danışmanlık Merkezinde herhangi bir hastalık için klasik tıbbi ve psikolojik tedaviler YAPILMADIĞI gibi bu tedavilere alternatif bir tedavi yöntemi de uygulanmamaktadır!