CORPORATE WELLNESS COACHING

CORPORATE WELLNESS COACHING

KURUMSAL WELLNESS (SAĞLIKLI YAŞAM) DANIŞMANLIĞI

WELLNESS:

Pozitif Tutum, Güçlü Odaklanma, Artan Motivasyon, Azalan İş Kaybı, Yüksek Moral, Kuruma Güven, Yüksek Performans, ARTAN GELİR

 

Toplumlarda daha sağlıklı yaşama kültürü giderek yaygınlaşıyor. İnsanların yaşam tarzlarını bu yönde değiştirmeye başlamasıyla da sağlıklı yaşam çözümleri sunan programlar da her yerde mantar gibi çoğalmaya başladı. İş odaklı-stres-ilişkili maluliyetler çok hızlı bir şekilde büyüyor, bu nedenle de bir wellness programı ihtiyacı da giderek artıyor.

İş hayatında patronlar sağlıklı ve mutlu çalışanların katkılarının farkına vardıkça  daha sağlıklı bir iş ortamını desteklemek için wellness programlarını şirket politikaları içine dahil etmeye başladılar.

Bir sağlıklı yaşam (wellness) programının başarılı olabilmesi için, sağlıklı yaşam hizmetleri konusunda bilgili ve deneyimli birisi tarafından yürütülmesi gerekir. Bu kişi Wellness (sağlıklı yaşam) danışmanıdır. Wellness Danışmanlığı yeni bir terim fakat çok hızlı bir şekilde yaygınlaşmaya başlıyor.

Bir wellness danışmanı insanlara fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmeleri için yardım eder. Wellness danışmanı insanlara egzersiz, beslenme ve stres yönetimi gibi farklı alanlarda seçenekler sunar.

Çoğu wellness danışmanları danışanlarına daha sağlıklı yaşamak için çok kolaylıkla hayatlarına geçirebilecekleri basit çözümler bulma ve sunabilme konusunda uzmandır.

Bir wellness danışmanı size daha sağlıklı yaşama çözümleri sunarken, herhangi bir hastalıktan dolayı sağlık harcamalarınızdan tasarruf etmenize de yardımcı olmuş olur.

Kurumsal Wellness Danışmanlık Sistemi Hakkında İstatistikler:

Dünyada kurumlarda wellness programları yaygın olarak kullanılmaya başladığı halde Türkiye’de henüz ararştırmalara yansıyacak oranda çalışmalar tespit edilememiştir.

Aradığımız 50 şirketten hiç birinde Wllness Programı uygulanmadığını tespit ettik.

Oysa dünyadaki istatistiklere bakıldığında:

 • Amerikan şirketlerinin yüzde ellisi Wellness Programı uyguluyor.  
 • Kurumsal Wellness istatistikleri wellness danışmanlarına harcanan her 1$ ın 2.30 $ dan 10.10 $ a kadar tasarruf sağladığını ortaya koymaktadır.
 • Coca-Cola her yıl çalışan başına 500$ olmak üzere wellness programı başlatmış olduğu halde çalışanların sadece yüzde altmışının programa katıldığı tespit edilmiştir.
 • 2004’te Amerika’da Ipsos-Reid Kurumsal Wellness İstatistik programı çalışan iş kayıplarının yüzde altmışının zihinsel sağlık (stres, anksiyete, depresyon gibi) ve kötü yönetici-patron ilişkisi nedeniyle olduğunu ortaya koymuştur.

Etkin bir Kurumsal Wellness Programının sağlayacağı faydalar:

 • Devamsızlığı ve iş kayıplarını azaltır
 • Üretkenliği arttırır
 • Çalışan sağlığını ve enerji seviyesini arttırır
 • Çalışan öz-güvenini arttırır
 • Çalışanlar arasında moral ve arkadaşlık ilişkilerini güçlendirir

Çalışanlar için:

 • Yaratıcılık ve odaklanmada yükselme
 • Stres seviyesinde azalma
 • Çalışan değişikliklerinde ve iş-bırakmalarda azalma
 • Yaralanma ve sağlık problemlerinde ve sakatlanma nedeniyle ödenen tazminatlarda azalma
 • Artan işe-alma potansiyeli

 

BELKİ DE ARTIK KURUMUNUZDA BİR WELLNESS PROGRAMI OLUŞTURMANIN ZAMAI GELDİ!

 

 

Kayıtlı içerik bulunamadı
© 2012 İndigo Sağlık & Danışmanlık - Her hakkı saklıdır.
A : Dragos Orhantepe Mah. Orhangazi Cad. No: 23 Kartal - İSTANBUL
T : 0 216 399 96 27 - F : 0533 816 67 21 - info@indigodanismanlik.com
Obisis Design and Programming
Sitemizde NLP, EFT, Time Line Terapi tekniklerine ait yapılan paylaşımlar, yalnız BİLGİ amaçlıdır. Tekniklere ait bu bilgiler, Tıp biliminin UZMANLIK ALANLARININ ve bu alanlardaki UZMAN DOKTORLARIN yerini ALAMAZ! Bu bilgiler, hiç kimseye TEDAVİ AMAÇLI UYGULAMA YAPMA YETKİSİ VERMEZ! İNDİGO Eğitim&Danışmanlık Merkezinde herhangi bir hastalık için klasik tıbbi ve psikolojik tedaviler YAPILMADIĞI gibi bu tedavilere alternatif bir tedavi yöntemi de uygulanmamaktadır!